czwartek, 27 czerwca 2019

Bloki Wilanowa - cz. IV


 Osiedle Wilanów widziane z kładki nad Sobieskiego, od strony Stegien. Zdjęcie na okładkę.




Na lewo Stegny, Instytut Psychiatrii i Neurologii (IPiN), na prawo bloki SM Osiedle Wilanów. W oddali, w centrum kadru - śródmiejskie wieżowce i Pałac.



Przydałoby się malowanie - biała farba sprawdziłaby się tu idealnie. Na loggie wkradł się słowiański chaos, ale nie ma tragedii.




Skromny, estetyczny bloczek. I dobrze ustawiony. Modernistyczne, zadbane elewacje są bezpretensjonalne. Szkoda że dzielnica nie poszła w tym kierunku.


Styk Sobieskiego i Alei Wilanowskiej, kadr zrobiony od strony Osiedla Arbuzowa**, czyli Służewa (oznaczonego w MSI jako Stegny), tutaj kończy się Osiedle Wilanów, a zaczyna Zatoka Czerwonych Świń. 27.06.2019


* Obejmuje teren  między Goplańską i Nałęczowską, Sobieskiego, Lentza oraz Królowej Marysieńki, czyli między Starą Sadybą, Stegnami, Zatoką Czerwonych Świń a osiedlem domków jednorodzinnych: https://smoswilanow.pl/attachments/article/2/MAPA%20Osiedla.pdf


** Przy Arbuzowej stoi dosyć tandetny pomnik św. Katarzyny. Wedle kiepsko widocznych już inskrypcji ufundował go niedawno proboszcz służewskiej parafii, z kościoła pod patronatem rzeczonej męczennicy, która - jak uważają współcześni badacze - nie istniała, a powstanie legendy o jej tragicznej śmierci zainspirowało brutalne morderstwo Hypatii, którego dokonał chrześcijański motłoch ).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz